Tüm Kategoriler

Buradasınız: Ana Sayfa>Haberler>Haberler

Ve dünyanın önde gelen dalgıç giysisi üreticisi...

Görüntüleme:41 Yazar: Yayınlanma Zamanı: 2022-01-29 Menşei:

Ünlü sörf markalarını ve ikonik sörf logolarını unutun. Gerçek şu ki, dalış elbisesi pazar lideri Sheico Group'tur. Ama neden?

Sheico Group, 20 Temmuz 1965'te Tayvan'da Pi-Goong Shiue tarafından kuruldu. Kırk yıldan kısa bir süre içinde şirket, karmaşık neopren dişli dünyasını devraldı. Adım adım ve aynı anda araştırma ve geliştirmeye yatırım yaparken, firma çok uluslu bir dokunaç haline geldi.


Yağmurluklar ve lastik çizmeler üretmeye başladılar, ancak zamanla uzmanlıkları neopren çizmeler, eldivenler ve dalış kıyafetlerini içerecek şekilde genişledi. Bugün, Sheico Grubu dünyayı yönetiyor.


Dünyanın en tanınmış dalış giysisi amblemi olmasalar da, sörfçüler için ikinci dış görünümde dünya çapında OEM lideridirler. Evet, Quiksilver, O'Neill, Billabong, Rip Curl, vb. için Sheico kontratlı imalatlar. Şaşırdınız mı? İşte hayat bu.


Tayvanlı holding, teknolojinin, neopren uzmanlığının ve tedarik zinciri uzmanlığının muhtemelen dünya hakimiyetini genişleteceğini biliyor. Ve rakamlar asla yalan söylemez. Sheico Group, küresel dalgıç giysisi pazarının %65'ini kontrol ediyor. Başka bir deyişle, şirket yılda 4.5 milyon dalgıç giysisi ve 3.5 milyon döküntü muhafızı satıyor. Gerçekten de etkileyici rakamlar.


Yakın tarihli bir blog makalesinde, el yapımı, ısmarlama dalış giysisi markası Carapace'ın kurucuları Andrew Park ve Alex Wang, yeni bir kauçuk deri seçerken tüketicinin özgürlük ve seçim yanılsamasını tartıştı.


"Gerçekten hiçbir fark olmadığı için, 'teknoloji' şirketlerinin kendilerini farklılaştırmak için - FreakyPsychoButterHeatStroke gibi - çiçekli ifadeler kullanmaktan başka seçeneği yok. Ve gerçek inovasyona bütçe ayırmak yerine, bütçe sadece buna, 'pazarlamaya' harcanıyor. "


Bu nedenle, genellikle bize Quiksilver, O'Neill, Billabong, Rip Curl ve arkadaşlarının dalış elbisesi üretmediği, üretmediği veya geliştirmediği söylenmez. Tasarımda, modellerde ve az sayıda malzemede söz sahibidirler, ancak asıl amaçları dalış kıyafetlerini etkin bir şekilde pazarlamaktır.


Sheico adında bir dalış elbisesi markası olacak mı? Muhtemelen değil. Ancak tüm klasik dalış elbisesi markalarını denediyseniz ve sonuçtan memnun değilseniz, belki de kişiye özel alternatiflere bir şans vermenin zamanı gelmiştir.

mesaj bırakın
Çevrimiçi sohbet

Merhaba, mesajınızı kaçırmamamız ve sizinle sorunsuz bir şekilde iletişime geçmemiz için lütfen çevrimiçi sohbet etmeden önce adınızı ve e-postanızı buraya bırakın.