Tüm Kategoriler

Buradasınız: Ana Sayfa>Haberler>Haberler

Wetsuit Dikiş Keçe Çeşitleri

Görüntüleme:30 Yazar: Yayınlanma Zamanı: 2022-01-29 Menşei:

Flatlock Wetsuit Dikiş
● 62°'nin üzerindeki sularda kullanılması önerilir.
● Vücudunuza yaslanarak rahatsızlık vermez.
● Biraz su girmesine izin verebilir.

Mühürlü Wetsuit Dikişleri
(Yapıştırılmış ve Kör Dikişli)

● 55° ve üzeri sularda kullanılması önerilir.
● Bu dikiş panelleri yapıştırılır ve ardından kör dikiş yapılır. Kör dikiş neopren boyunca tam olarak geçmez. Bunun yerine, dikiş girdiği taraftan çıkar ve su geçirmez hale getirir.
● Bu dikiş stili çok az su alacaktır.


Mühürlü ve Bantlı Wetsuit Dikişleri
(Yapıştırılmış, Kör Dikişli ve %100 Bantlı)

● 55° ve altındaki sularda kullanılması önerilir.
● Bu dikiş yapıştırılır ve ardından kör dikiş yapılır, ancak aynı zamanda iç dikiş bandı içerir. İç kısımdaki bant, dayanıklılık katacak, dikişi güçlendirecek ve herhangi bir suyun sızmasını önleyecektir.


Wetsuit Fermuarları - Ön/Göğüs Fermuarı ve Arka Fermuarı
Takım elbisenize girmek için düşündüğünüzden daha fazlası var. Üç tür dalgıç giysisi giriş yapısı vardır: arka fermuarlar, göğüs fermuarları ve fermuarsız.

Arkadan Fermuarlı Wetsuits
Bu, kendinizi içeri ve dışarı fermuarlayabilmeniz için uzun bir kordon takılı olan fermuarın omurganın uzunluğuna indiği klasik çözümdür. Arka fermuarın avantajı, diğer stillere kıyasla, genellikle girip çıkmanın en kolayı olmasıdır. Cildi sıkı olan bir şeye girmeye çalışırken bu çok önemlidir. Dezavantajı, suyun arka fermuardaki dikişlerden geçmesidir, bu da soğuk suda büyük bir caydırıcı olabilir (sırtınızda buz küpleri olduğunu düşünün). Pek çok şirket, bunu önlemek için kendi koruma teknolojilerini geliştirmiştir (örn. Quiksilver Hydroshield). Ayrıca öne doğru eğilirken takım elbisenin arka kısmı gerginleşecek ve fermuarı açılmayacak, bu da hareketi kısıtlayabilecektir.

Göğüs Fermuarlı Wetsuits
Göğüs fermuarlı dalış elbiseleri, boyundaki fermuarlı bir delikten girilir ve boyun kesimini başınızın üzerine çekmeden ve göğüsten fermuarla kapatmadan önce yaka çizgisinden elbisenin içine düşersiniz. Göğüs fermuarları, hem giriş hem de çıkış için iki tip arasında daha zor olanıdır. Göğüs fermuarı, suyun elbiseye dikişlerden ve yakadan sızmasını önlemede üstündür. Göğüs fermuarı aynı zamanda, kızarıklığa neden olma olasılığı daha düşük olan rahat bir boyun ile bir kez daha rahat bir oturuş olabilir ve fermuarsız sırt daha fazla esneklik sağlar.

Fermuarsız Wetsuits
Daha hafif (3/2 ve daha ince) wetsuitlerde ve neopren üstlerde bulunan bu takımlar, fermuarlı alanlarda ve dikişlerde bulunan esneklik eksikliğini ortadan kaldırarak sıcaklığa göre hareketliliğe öncelik verir. Kürek çekerken veya sörf yaparken hareketlilik sorunlarınız varsa bu iyi bir çözüm olabilir. Fermuarsız dalış kıyafetlerinin giriş noktası göğüs veya boyun bölgesi çevresinde bulunabilir ve genellikle küçük bir fermuar, elastik veya cırt cırt ile sabitlenir.

mesaj bırakın
Çevrimiçi sohbet

Merhaba, mesajınızı kaçırmamamız ve sizinle sorunsuz bir şekilde iletişime geçmemiz için lütfen çevrimiçi sohbet etmeden önce adınızı ve e-postanızı buraya bırakın.