Tüm Kategoriler

Buradasınız: Ana Sayfa>Haberler>Haberler

Wetsuit Malzemeleri

Görüntüleme:28 Yazar: Yayınlanma Zamanı: 2022-01-29 Menşei:

官网新闻

Geçmiş Wetsuit Malzemeleri
Şimdiye kadar geliştirilen ilk dalgıç giysileri, PVC ve plastik köpük gibi her türlü malzemeyi yalıtkan olarak kullanmayı denedi. İkisi de işe yaramadı ve ikisi de giymekten rahatsızdı. Yıllarca süren deneme ve yanılmalardan sonra Jack O'Neill, yüzer, esnek ve en önemlisi harika bir yalıtkan olduğu için mükemmel olan Neopren adlı bir malzemeye rastladı.

Modern Wetsuit Malzemeleri
Neopren çoğu modern dalgıç giysisinde hala ana taban olarak kullanılırken, günümüz dalgıç giysilerinin tasarım ve üretiminde daha dayanıklı hale getirmek için kullanılan birçok popüler malzeme daha vardır. Modern dalgıç kıyafetlerindeki en popüler malzemeler, malzemeler arasındaki ana avantajları ve farklılıkları vurgulamaya yardımcı olmak için aşağıda listelenmiştir.

Neopren nedir?
Neopren, malzemenin ne kadar yüzer, esnek ve esnek olması nedeniyle dalgıç giysisi üreticileri arasında hala son derece popüler bir seçim olan sentetik bir kauçuk malzemedir. Neopren 2 ila 6 mm arasında değişen farklı kalınlıklarda gelir, Neopren kalınlaştıkça elbise daha sıcak olur. Çoğu neopren lamine köpüktür, ancak cilt ve esnek formlar da mevcuttur, ancak bunlar kesilmeye ve aşınmaya daha duyarlıdır.

Yamamoto Neopren nedir? 

图片 1Japonya'da yapılan Yamamoto Neopren, mevcut en kaliteli Neopren olarak kabul edilir. Normal Neopren'den farklıdır, çünkü hücre yapısı çok daha yoğundur ve güçlü, hafif ve esnek kalırken mükemmel ısı yalıtımı sunar. Aslında...Yamamoto Neopren %450 ile %600 arasında esneyebilir, bu da insan derisinin gerebileceği miktarın on katıdır.

Termoplastik Nedir?
Thermoskin olarak da adlandırılan termoplastik, güçlü, ısıyı yansıtan bir dalış giysisi malzemesidir. Termoplastikten yapılan takımlar, ana dalgıç giysisinin altına giyildiğinde ek koruma ve sıcaklık sağladığından, özellikle soğuk iklimlerde popülerdir.

Jersey nedir?

图片 2Jersey, hassas ciltler için iyi olan çok yumuşak bir malzemedir, bu nedenle dalış kıyafetlerinin içini astarlamak için yaygın olarak kullanılır. Jersey bazen dalış kıyafetlerinin, genellikle kamuflaj desenli dalış kıyafetlerinin dışında kullanılır. İç jarse astarları titanyum dahil diğer malzemelerle de geliştirilebilir.

Naylon dalış giysisi imalatında nasıl kullanılır?
Naylon, en popüler dalış kıyafetlerinin astarlarında yaygın olarak bulunur. Son derece dayanıklı bir malzeme olan bu malzeme, daha zayıf dalgıç giysisi malzemelerini hasardan korumaya ve giysinin parçalarını bir arada tutmaya yardımcı olur. Naylon kullanmanın ana dezavantajı, dalış giysisini daha kısıtlayıcı hale getiren azaltılmış esnekliktir.

Spandex dalış giysisi imalatında nasıl kullanılır?

图片 3Spandex, dalgıç giysisi imalatında kullanılan bir başka esnek malzemedir ve genellikle naylon yerine kullanılır. Spandex, özellikle dalış kıyafetlerinin dikişlerinde popülerdir. Tamamen elastandan yapılmış dalgıç kıyafetleri mevcuttur, ancak neopren kadar yakın hiçbir yerde ısıyı tutmadığından yalnızca daha sıcak iklimlerde kullanılabilir.

Titanyum dalış giysisi imalatında nasıl kullanılır?
Titanyum genellikle üst düzey dalgıç giysisi üreticileri tarafından Neopren'in astarını güçlendirmeye ve ısıyı korumaya yardımcı olmak için kullanılır. Bu, tulumu diğer elbiselere göre daha uzun süre dayanacak çok daha güçlü ve sağlam bir ürün haline getirir. Titanyum giysiler genellikle saf Neopren giysilerden çok daha ince, daha güçlü ve daha hafiftir.

mesaj bırakın
Çevrimiçi sohbet

Merhaba, mesajınızı kaçırmamamız ve sizinle sorunsuz bir şekilde iletişime geçmemiz için lütfen çevrimiçi sohbet etmeden önce adınızı ve e-postanızı buraya bırakın.