Tüm Kategoriler

Buradasınız: Ana Sayfa>Haberler

wetsuit ve drysuit arasındaki fark nedir?

Görüntüleme:30 Yazar: Yayınlanma Zamanı: 2022-04-09 Menşei:

未 标题-2

Boyun eğme takımları, ısınma kaybını azaltarak vücudunuzun biraz deniz sıcaklığını korumasını sağlar. Normal suya daldırıldığında vücudun ısı aralığı hızla azalır ve doğru malzemeleri eksilttiğimizde kendimizi fazla ısınmadan kurtulma riskine sokarız. Bu nedenle teşhir kıyafeti giymek-ister dalış elbisesi ister kuru elbise-önemli.

 

Vücudunuzdan daha soğuk olan sulara daldığınızda hızla soğuyacaksınız.'En sıcak suların yanı sıra, uzun dalışlar sırasında kendinizi sıcak ve rahat tutmak için muhtemelen biraz soğuk hava yalıtımına ihtiyacınız olacak. Maruz kalma kıyafetleri ayrıca, dalgıçların genellikle fark etmedikleri sert güneş ışığına karşı cildinizin savunmasını sağlar.'re marine, cilt bölgelerini hala etkilediği basit gerçeğine rağmen.

 

Hem dalgıçlar hem de dalgıç olmayanlar tarafından sorulan ortak bir soru şudur: Dalış elbisesi ile kuru elbise arasındaki farkın hiçbir faydası yoktur ve birbirinden nasıl bahsedebilirsiniz? En net cevap ismin kendisinden geliyor-kuru elbise sizi kuru tutar ve bir dalış elbisesi tutmaz.

 

Bu gönderide, ihtiyaçlarınıza en uygun giysinin hangisi olduğuna karar vermenize yardımcı olmak için ikisi arasındaki temel farklılıkları yakından inceleyeceğiz.

 

Wetsuit nedir?

GZJS1165

Yeni bir dalgıç giysisi, tüm tüplü dalgıçlar için enerji koruması sağlar ve vücudunuzun en iyi ısı kaynağı olması esasına dayanır. Bu ısıyı su altında tutmaya yardımcı olmak için bu giysiler, yapı içinde hapsolmuş 1000'lerce küçük yakıt kabarcığı ile doldurulmuş kapalı hücreli bir köpük malzemeden yapılmıştır. İçme suyunuz olur olmaz, malzeme ince bir su seviyesinin elbisenin içinden geçmesine izin vererek, gövde ile ilgili boşluğu ve astar malzeme tabakasını doldurur. Bu seviyedeki su, vücut ısınız sayesinde ısınır ve dalışınız boyunca sizi hoş bir şekilde izole eder.

 

Tüplü dalış kıyafetleri vücuda yakın olacak şekilde tasarlanmıştır. Serbest oturan bir dalgıç giysisi, dalgıç giysisi ve teninizi içeren alanlarda suyun içeri ve dışarı hareket etmesine izin verir, bu da vücudunuzun yukarı doğru ısıtmak için enerji harcayacağı anlamına gelir. "yenibaşlıklı bir kılavuz yayınladı su, termal dolgu için işe yaramaz hale getirir.

 

Bir dalgıç giysisi de içme suyunun sıcaklığına uyacak kadar kalın olmalıdır.'Dalış kıyafetlerinin kalınlığı değişir-daha kalın olanlar daha soğuk sular için daha fazla güvenlik ve yalıtım sağlarken, daha ince olanlar daha sıcak denizlerde daha hafif dolgu sağlar. Ancak,'herkesin hatırlaması önemlidir'vücudu farklıdır, bu yüzden özel bir takım elbise'enerji performansı normalde kişiden kişiye değişir. Birkaç tüplü dalgıç, egzotik sularda sadece tipik olarak dalış derisi olarak adlandırılan likralı bir vücut kıyafeti giyerek dalış yapabilirken, diğerlerinin 2 mm kalınlığında (veya daha fazla) bir dalış kıyafeti olması gerekecektir. Bazı tüplü dalış dalgıçları, sadece 6 mm kalınlığında bir dalgıç giysisi giyerek soğuk içme suyuna kaydolabilirken, diğerleri bir kuru giysinin korumasına ihtiyaç duyar.

 

kuru elbise nedir?

O1CN01YOnPCA1zKMOwXlRii_!!2210966836695-0-cib

Kuru elbise, adından da anlaşılacağı gibi, elbiseye su girmemesini sağlayarak tamamen kuru kalmanızı sağlar. Köpük neopren, parçalanmış neopren, vulkanize kauçuk veya ağır hizmet tipi sentetikten yapılabilir. BT'Ayrıca tamamen sızdırmazdır ve sizi kuru tutmak için bir bilek contası, bir boyun contası ve su geçirmez bir dondurucu karışımı kullanır.

 

Kuru giysiler, dalgıç giysilerinden daha gevşek durur ve altına giysi veya diğer yalıtım katmanlarını giymenize izin verir. Bu insanlar, daha derine indikçe daha iyi sonuçlar elde etmek için gaz ekleyebileceğiniz şişirme regülatörleriyle kontrol edebileceğiniz, vücut ve elbise arasında yalıtkan bir hava tabakası tutarak çalışır. Kuru giysiler ayrıca çıkış sırasında havayı serbest bırakmak için egzoz düzenleyicileri kullanır.

 

Özel şişirme valfi, işlevsellik açısından bir yüzdürme dengeleyici yelek üzerindeki şişirme özelliğine benzer ve genellikle giysinin üst gövdesinin merkezinde yer alır.

 

Bir kuru elbisede nötr yüzdürmeyi sürdürmek belirli beceriler gerektirir. Drysuit dalışı biraz alışma gerektirir ve genellikle eğitim ve deneyim gerektirir. Denemek konusunda hevesliyseniz, nitelikli bir eğitmenden uygun eğitim almanızı şiddetle tavsiye ederiz.

 

Wetsuits ve Drysuits Değerlendirmesi

Dalış elbisesi mi yoksa kuru elbise mi alacağınızı seçmeye çalışıyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken bazı önemli ayrımlar şunlardır:

 

Isı Yalıtım malzemesi

dalgıç kıyafeti-neopren

Wetsuits, normal bir su tabakası kullanır (kullanıcı tarafından ısıtılır).'kuru elbiseler havanın bir kısmını kullanırken ve suyun içeri girmesini ve cilde temas etmesini önlemek için tamamen kapalıyken vücudun yalıtılmasına yardımcı olmak için. Su, havadan 20 kat daha hızlı ısı gerçekleştirdiğinden, diğeri burada avantajı sağlar.

 

Dalgıçlar, termal verimliliği artırmak için her iki takım elbiseyle de iç çamaşırları giyebilir, ancak kuru elbiseler, gevşek oturmalarının bir sonucu olarak, altına daha kalın giysiler giymenize izin verir.

 

 Freedom

Deriyi sıkıca saran dalış elbiseleri, genellikle su altında hızlı ve mükemmel şekilde hareket etmesinin daha iyi olmasına yardımcı olur. Kuru giysiler, malzemelerine göre çok daha torbalıdır ve su altında hareket ederken biraz hareket etmenize neden olabilir. Bu nedenle, bir dalgıç giysisi kullanmaktan çok daha yavaş olabilirsiniz.

 

 Yaşam beklentisi

Kuru giysiler, çeşitli ortamlarda çalışmasına izin veren karmaşık tasarımları nedeniyle dalgıç giysilerinden geleneksel olarak daha pahalıdır. Ayrıca, en yüksek fiyatlı kuru elbiseler bile, bakım ve bakım ile 12-15 yıldan fazla dayanabileceğinden, aslında yüksek kaliteli dalış elbiselerinden daha uygun maliyetli olabilir.

 

Ücret

Ek markaların ortaya çıkması ve daha yeni malzemelerin mevcudiyeti ile birlikte, kaliteli giriş seviyesi kuru elbiseler artık üst düzey dalış kıyafetleri kadar pahalı. Bununla birlikte, kuru elbiselerin daha düşük fiyatlarla bulunabilmesi, genellikle yeniden satış için değerlerini koruyabildiklerinden, uzun vadeli değerlerini kaybetmelerine neden olmaz.-dalgıç kıyafetlerinin aksine, düzenli kullanımda zamanla bozulma olasılığı yüksektir.


mesaj bırakın
Çevrimiçi sohbet

Merhaba, mesajınızı kaçırmamamız ve sizinle sorunsuz bir şekilde iletişime geçmemiz için lütfen çevrimiçi sohbet etmeden önce adınızı ve e-postanızı buraya bırakın.